Rejestracja firmy w Czechach to prosta czynność, która może przynieść wiele korzyści.
Sam proces trwa jedynie 3-4 tygodnie, a w zamian dostajemy firmę w kraju z korzystnymi podatkami, prostymi przepisami i atrakcyjnymi ulgami.
Oferujemy pomoc w założeniu firmy w Czechach oraz wsparcie podczas całej procedury.
W Czechach stawka podatku dochodowego wynosi tylko 15% dla osób fizycznych i 19% dla osób prawnych. Ponadto podatek VAT jest na poziomie 21%, a PIT - 15% - 23%. Z kolei kwota wolna od podatku wynosi w przeliczeniu, około 4000 zł.
System podatkowy w Czechach pozwala na odliczenie od 40% do nawet 60% jako kosztów działalności, bez konieczności ich udokumentowania.
Ubezpieczenia społeczne
(odpowiednik polskiego ZUS) - przedsiębiorcy w Czechach odprowadzają składki do dwóch instytucji - Czeskiej Administracji Ubezpieczenia Społecznego, oraz wybranej przez siebie Kasy Chorych. Wysokość składki jest uzależniona od wysokości dochodu. Składka emerytalna wynosi 14,6% dochodu (minimum 1972 korony), zdrowotna 6,75% (minimum 1823 korony). Jako,że wysokość składki determinuje dochód, przy wysokich zyskach może wynieść ona około 5 tysięcy złotych. Warto jednak dodać, że te pozornie duże składki są rekompensowane przez fiskusa sporymi ulgami podatkowymi.
Przyjazność ze strony urzędników i uproszczona biurokracja. Obowiązuje zasada domniemania niewinności przed organami podatkowymi. Nawet jeśli przedsiębiorca popełni jakieś błędy w deklaracjach, to pierwszym krokiem ze strony urzędu jest upomnienie, a nie kara finansowa. Ponadto czeskie prawo skarbowe jest bardziej przejrzyste i jednoznaczne, niż ma to miejsce w Polsce, dzięki czemu jego interpretacja jest prostsza.
Pozostałe zalety prowadzenia działalności gospodarczej w Czechach to między innymi zwrot podatku VAT ma samochody w ciągu 30 dni, obniżona stawka podatku dochodowego (5%) dla funduszy inwestycyjnych, a także brak podatku od czynności cywilnoprawnych.
Pełna procedura zakładania firmy w Czechach, z uwzględnieniem naszej pomocy w jej założeniu.
- analogicznie jak w Polsce, można wybrać kilka rodzajów spółek.
dzięki czemu będziemy mogli udzielić pomocy i niezbędnego wsparcia.
Nazwa firmy powinna być chwytliwa, czytelna, prosta i łatwa do zapamiętania, a przy tym oryginalna
Wymagane dokumenty to: odpowiedni wniosek, pełnomocnictwo, skan dokumentów tożsamości, akt założycielski oraz deklaracje obowiązkowe. Po ich otrzymaniu, Money Matters zleci tłumaczenie i rozpoczyna proces rejestracji podmiotu w Czechach.
Poprzez kapitał założycielski rozumiemy pierwotny wkład właścicieli wniesiony przy założeniu spółki.
w czeskim organie odpowiedzialnym za rejestrację podmiotów gospodarczych.
Następnie prawnik składa wniosek do odpowiedniego organu sądowego w Czechach. Kiedy wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, zakładanie firmy dobiega końca, a spółka otrzyma numer rejestracyjny, a także identyfikator podatkowy.
Skorzystaj z 40 minutowej, bezpłatnej konsultacji, podczas której odpowiemy na wszystkie Twoje pytanie i rozwiejemy wszelkie wątpliwości.