Przeniesienie firmy w Bułgarii to wielka szansa dla wszystkich przedsiębiorców, którzy chcą zwiększyć swoje zyski. Cała procedura przeniesienia, lub rejestracji spółki, zajmuje do dwóch tygodni, a w zamian dostajemy spółkę w kraju z niskimi podatkami, przejrzystym systemem podatkowym oraz interesującymi ulgami.
Money Matters oferuje pomoc w założeniu działalności w Bułgarii oraz wsparcie w trakcie trwania procesu.
W Bułgarii obowiązuje stawka podatku liniowego PIT i CIT na poziomie 10%. Obowiązują trzy stawki VAT - standardowa - 20%, obniżona - 9 % (np. na usługi hotelarskie) oraz stawka 0% na usługi finansowe, zdrowotne i ubezpieczeniowe. Są to jedne z najniższych stawek na terenie Unii Europejskiej.
Odnawialne co roku zwolnienie podmiotowe z podatku VAT, do kwoty 25000 Euro.
Stały kurs bułgarskiej waluty - 1 euro = 1,96 lewa.
Wykwalifikowani pracownicy - w kraju jest wielu wykwalifikowanych pracowników. Pomimo tego, koszty pracy są niskie, podobnie jak składki ubezpieczeniowe dla pracodawców i pracowników. Bułgarscy pracownicy są na ogół dobrze posługują się językiem angielskim, ponadto sporo z nich ma wykształcenie informatyczne, które może być przydatne.
Przyjazność organów podatkowych - przede wszystkim w Bułgarii obowiązują niskie kary za ewentualne przewinienia podatkowe, co sprawia, że przedsiębiorcy mają większy komfort i nie muszą panicznie obawiać się nadmiernych kar.
Szczegółowe porównanie podatków w Bułgarii i w Polsce można znaleźć tutaj.
Pełna procedura zakładania firmy w Bułgarii, z uwzględnieniem naszej pomocy w jej założeniu.
- analogicznie jak w Polsce, można wybrać kilka rodzajów spółek. Rodzaje spółek w Bułgarii są podobne jak w Polsce, największą popularnością cieszą się spółki EOOD (jednoosobowa spółka z ograniczoną odpowiedzialnością) i OOD (Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością )
dzięki czemu będziemy mogli udzielić pomocy i niezbędnego wsparcia.
Nazwa firmy powinna być chwytliwa, czytelna, prosta i łatwa do zapamiętania, a przy tym oryginalna.
Wymagane dokumenty to: odpowiedni wniosek, pełnomocnictwo, skan dokumentów tożsamości, akt założycielski oraz deklaracje obowiązkowe. Po ich otrzymaniu, Money Matters zleci tłumaczenie i rozpoczyna proces rejestracji podmiotu w Bułgarii.
Poprzez kapitał założycielski rozumiemy pierwotny wkład właścicieli wniesiony przy założeniu spółki.
w bułgarskim organie odpowiedzialnym za rejestrację podmiotów gospodarczych.
Następnie prawnik składa wniosek do odpowiedniego organu sądowego w Bułgarii. Kiedy wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, zakładanie firmy dobiega końca, a spółka otrzyma numer rejestracyjny oraz identyfikator podatkowy.
Skorzystaj z 40 minutowej, bezpłatnej konsultacji, podczas której odpowiemy na wszystkie Twoje pytanie i rozwiejemy wszelkie wątpliwości.